O mně

Yasmin

Má cesta k oblasti osobního rozvoje začala studiem filosofie a divadla před 16-ti lety. Po studiu mě velmi oslovila meditace vipassana, od které jsem se dostala k aktivním OSHO meditacím a OSHO Energy Counselingu. V současnosti nabízím individuální nebo párové čtení energie, organizuji pravidelné OSHO meditace a lektorské večery věnované energiím jednotlivých čaker.

Dlouhodobě učím na DAMU, kde se věnuji improvizaci a autorskému projevu. Zajímá mě teoretická reflexe zkušenosti a to, jakým způsobem nás v životě posouvá uvědomění a projasnění zkušenosti v řeči a v pojmech.

Poté, co jsem působila v několika českých marketingových agenturách, se věnuji marketingové a kreativní činnosti ve vlastním studiu StartOnline. V byznysu, stejně jako v práci s lidmi, mě baví vidět a rozvíjet potenciál, s čímž pomáhám i svým klientům.

Žiji v Praze s partnerem Filipem a kocourem Fritzem.

 

Jak jsem se dostala ke čtení energie?

Vždycky mě zajímala pravdivá povaha skutečnosti. Když jsem se rozhodovala o studiu, volila jsem filosofii a divadlo, protože se mi zdálo, že svým způsobem zachycují cosi pravdivého o životě. Jako knihomol od předškolního věku jsem přečetla obrovské množství knih všeho druhu, až jsem ve svých 27 letech narazila v knihách o Anastasii na představu, že je možné číst přírodu a taky lidi přímo. Zaplavila mě velká touha umět to také, tehdy jsem to však považovala za nemožné.

Ze stejného zájmu o pravdu jsem před devíti lety začala meditovat. Díky vipassaně meditaci jsem začala zkoumat vlastní mysl a nacházet v životě pauzy mezi naučenými a automatizovanými úkony a reakcemi. O něco později jsem se dostala k aktivním meditacím, katarzním technikám a tanci, které po mnoha a mnoha letech sezení nad knihami a ve vipassaně začali uvolňovat i moje tělo a emoce.

Silným impulzem, který jsem zažila před pěti roky, bylo setkání s Ma Prem Sugandho a rozhodnutí vzít si sannyasinské jméno Yasmin, které neznamená nic jiného než jemný květ intenzivní vůně. Toto jméno mě stále vede a inspiruje. Po mnoha čakrových workshopech se Sugandho a Khushruem, ženských skupinách a ženské tantře s Mouminou a Ivanou Megovou, po výcviku v nehierarchické komunikaci council circle a po mnoha hodinách osobní terapie a meditace, se mé vnímání změnilo a zjemnilo. Na začátku roku 2012 jsem pak vstoupila do výcviku OSHO Energy Counselingu se Sugandho, kde jsem se konečně učila tu tajuplnou věc, po které jsem vždycky toužila – číst to, co je a jak to je, přímo z energetického pole lidí, skupin, věcí, krajiny a míst.

Čtení energie je pro mě kontakt s pravdivou povahou skutečnosti, s pravdivým příběhem našeho života (životů), setkáním s jinak nezachytitelným působením, které na nás věci kolem nás mají. Pustila jsem se do něj se stejným zanícením, s jakým jsem kdysi četla knihy – čtu všechno, co mě zaujme a učím se – konečně – přímo u zdroje.

Nadále se věnuji i filosofii a divadlu, ale můj přístup se změnil. Také se věnuji organizaci a propagaci seminářů a akcí v oblasti osobního rozvoje. Baví mě zprostředkovávat smysluplné věci dalším lidem.